5 powodów, dla których warto kupić białe meble do domu

30-11-2018 by Admin

Wraz z tematem wnętrz urządzonych na biało pojawia się temat praktyczności mebli w najjaśniejszym z kolorów. Gdy jedni zachwycają się możliwościami, które dają jasne blaty, jak łatwość dobrania do nich dodatków i ponadczasowość, drudzy kręcąc nosem pytając o to, jak często białe meble należy myć. W pięciu punktach rozwiejemy dzisiaj Wasze wszystkie wątpliwości odnośnie kupowania białych mebli.

Jasne wnętrza optycznie powiększają pomieszczenia, dodają im elegancji i charakteru. Dodatkowo decydując się na biel, nie mamy problemu z dobrem dodatków, ponieważ każdy kolor dobrze prezentuje się z neutralnymi barwami. Jeśli kiedyś usłyszeliście, że białe meble żółkną, pora pożegnać się z tą tezą, bowiem nowoczesne technologie pozwalają na utrzymanie białego koloru przez wszystkie długie lata użytkowania.

 

Zobacz: Wejście na salony, czyli jak urządzić salon?

 

Nie ma pomieszczenia, w którym biel wyglądałaby źle. Białe kuchnie to już swojego rodzaju klasyk. Fronty w najjaśniejszym z kolorów idealnie komponują się z drewnianymi blatami czy tymi wykonanymi z płyty MDF, kamienia czy innych tworzyw. Jasne meble w salonie, sypialni czy biurko w gabinecie dodają pomieszczeniom jasności i przestronności oraz otwierają możliwości nieograniczonego doboru kolorystycznego dodatków.

Oto pięć powodów, dla których warto zdecydować się na białe meble.

 

1. Ponadczasowość. Biel nie wychodzi z mody, dlatego decydując się na meble właśnie w tym kolorze, możesz być pewien, że Twoje wnętrza będą dobrze wyglądać za kilka lat. Co więcej, jeśli znudzi Ci się wygląd pomieszczenia, łatwo możesz zmienić go nowymi dodatkami.

 

2. Uniwersalność. Białe meble to jedynie baza w Twoim domu. Nie ma właściwie stylu, z którym nie będą korespondować. Podobnie jest z kolorami. Jeśli marzysz o surowym wnętrzu, biel nie stanie Ci na przeszkodzie, chcesz mieć romantyczną sypialnię, kolor, o którym mowa, pomoże zrealizować Ci Twoje marzenia.

 

3. Harmonia i spokój. Każda barwa w określony sposób oddziałuje na nasz nastrój. Bieli przypisuje się właściwości uspokajające i wyciszające, które nie tylko sprzyjają odpoczynkowi, ale i do niego zachęcają.

 

Zobacz: Urządzamy gabinet. O czym musimy pamiętać?

 

4. Biel sprzyja utrzymaniu czystości. Wbrew pozorom, biały kolor nie jest wrogiem porządku. Wprost przeciwnie, szybciej widać na nim zabrudzenia, co zmusza nas, żeby natychmiast je usnąć.

 

5. Optyczne powiększenie wnętrz. Białe meble są najlepszym wyjściem, gdy do urządzenia mamy niewielką przestrzeń. Biały kolor odbija promienie słoneczne oraz światło, dzięki czemu zyskujemy wrażenie, że znajdujemy się w przestronniejszym pomieszczeniu niż ma to miejsce w rzeczywistości.