Aranżacja wnętrz – wskazówki, które warto znać.

10-01-2020 by Admin

Dzięki pięknemu wnętrzu, zarówno dom jak i mieszkanie nabierają wyjątkowego charakteru. Odpowiedni wystrój wprowadza porządek, ale także szczególną atmosferę, z której można wiele wyczytać na temat właściciela. Dekoracja odzwierciedla osobowość i gust mieszkającej w nim osoby. Jest to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu, warto więc trochę zainwestować i odświeżyć jego wygląd.

Oto nasze proste wskazówki dotyczące dekoracji, dzięki którym Twój dom stanie się przytulnym gniazdem.

Znajdź odpowiedni styl

Podoba Ci się spokój stylu skandynawskiego, a może elegancka prostota minimalizmu? Niezależnie od tego, czy chcesz powiększyć wizualnie małą przestrzeń, uczynić ją bardziej funkcjonalną, czy też ciepłą i swojską, ważne jest określenie stylu, który ma tam panować. Sprawi to, że pomieszczenie będzie spójne i harmonijne.

Nadaj punkt centralny

Jedną z najlepszych porad dotyczących aranżacji wnętrza, która pomoże rozjaśnić pomieszczenie jest stworzenie punktu centralnego, czyli obiektu lub miejsca, wokół którego koncentrują się wszystkie inne elementy. Przykładami takiego punktu może być: kominek, stół, obraz lub okno.

Wybierz odpowiednie kolory

Na początku każdego projektu, upewnij się, że Twoja paleta kolorów jest spójna i że kolory do siebie pasują, tworząc harmonijny wygląd. Dobrze jest, kiedy żywe kolory są łagodzone przez neutralne barwy. Złym pomysłem jest natomiast urządzanie pomieszczenia używając wyłącznie zgaszonych bądź zbyt jaskrawych kolorów.

Dodaj trochę światła

Istnieje wiele wskazówek dotyczących projektowania wnętrz, które pomogą Ci w realizacji tego zadania. Dodanie oświetlenia lub luster, które są dużymi odbłyśnikami słońca do pozbawionego blasku pomieszczenia może naprawdę wiele zdziałać. Dobrze umieszczone lustro sprawi, że nawet małe pomieszczenie będzie wyglądać bardziej przestronnie. Można również wybrać jaśniejsze odcienie kolorów ścian, co pozwoli na uzyskanie większej ilości efektów świetlnych w pomieszczeniu.

Pomyśl o obrazach na ścianach

Obrazy mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało na wykończone. Przy ich wyborze należy zwrócić szczególną uwagę na kwestie stylu i koloru, tak aby pasowały do reszty pomieszczenia. Aby uzyskać najlepszy efekt, powieś obraz na wysokości oczu.

Zadbaj o roślinność

Rośliny są doskonałym dodatkiem do każdego wnętrza. Będziesz zaskoczony efektem, jaki może dać żywa roślina. Nie zapomnij tylko o jej regularnym podlewaniu!

Zachowaj funkcjonalność

Aby nie zakłócać swojego codziennego funkcjonowania, bądź rozsądny w podejmowaniu decyzji dotyczących aranżacji wnętrz. Zbyt wiele mebli lub zbyt wiele akcesoriów może sprawić, że pomieszczenie będzie „przeciążone”. Warto więc zachować umiar. Dzięki temu znajdziesz się w nowej, odświeżonej przestrzeni.

Dzięki tym poradom oraz produktom z naszego katalogu stworzysz wnętrze o jakim zawsze marzyłeś.