barek w kuchni jak urządzić

Twój własny cocktail-bar. Jak dobrać krzesła do kuchennego barku?

30-05-2019 by Admin

Trend łączenia kuchni z salonem na dobre zadomowił się w naszych domach i mieszkaniach. Na styku tych dwóch niegdyś rozdzielonych, a dzisiaj połączonych pomieszczeń, warto postawić barek, który stanowi idealne przejście oraz miejsce, w którym domownicy i goście chętnie będą przesiadywać.
 
Barkiem domowym nazywamy przedłużony blat lub specjalny wyższy stolik, przy którym ustawione są wysokie krzesła. Klimatu dodają zwisające lampy dające delikatne światło. Jedna strona barku zwykle przylega do ściany albo kuchennych mebli i stanowi część wspólną kuchni i salonu czy jadalni. Można przy nim zjeść śniadanie lub kolację ze swoją drugą połówką.
 
Zobacz: Szafy bez tajemnic – na co zwrócić uwagę kupując szafę do przechowywania ubrań?
 
Barek działa niczym optyczne oddzielenie kuchni i salonu, jednocześnie dodając obu pomieszczeniom niepowtarzalnego klimatu i tworząc przytulne miejsce do siedzenia. Zresztą na pewno kojarzycie ten moment, gdy goście lub domownicy chętnie przy nim siadają, by podglądać, co aktualnie robi kucharz. Barek staje się ośrodkiem życia rodzinnego i towarzyskiego, nieraz nawet wypierając jadalnię.
 

Barek z hokerami w kuchni

 
O ile blat barku zwykle wykonuje się z tego samego materiału, co meble kuchenne, o tyle kwestią do rozstrzygnięcia pozostają krzesła. By osiągnąć barowy efekt, należy kupić modele na wysokich nogach lub hokery, czyli wysokie barowe krzesła. Ich cechami charakterystycznymi są jedna, metalowa noga oraz okrągłe, obrotowe siedzisko, zarówno plastikowe, jak i tapicerowane. Na rynku można wybierać spośród opcji z oparciem lub jedynie siedziskiem. Ich niewątpliwym atutem jest podnóżek, który dodaje komfortu siedzeniu. Hokery będą idealnie pasować do klasycznych i nowoczesnych kuchni.
 

 

Stołki barowe do kuchni

 
Inną opcją są stołki barowe. Choć pozbawione są oparcia na plecy, nadal mają podpórkę na stopy. Świetnie odnajdą się w stylu prowansalskim, skandynawskim i rustykalnym. Model ze śrubą i odkręcanym siedzeniem będzie pasować do wnętrz industrialnych.
 
Zobacz: 4 produkty, które pomogą Ci uzyskać więcej przestrzeni w mieszkaniu
 

 

Krzesła barowe

 
Najwygodniejszą i najbardziej elegancką opcją do kuchennego barku są krzesła barowe. Wyposażone są w siedzenie oraz podpórkę na nogi. Można wybierać w rodzaju obicia i tapicerki. We wnętrzach art deco i glamour odnajdą się te z eleganckim i aksamitnym w dotyku materiałem, a biało-szare utrzymane w minimalistycznym stylu będą świetnie korespondować ze stylem skandynawskim. Natomiast tapicerka z eco-skóry będzie pasować do industrialnych wnętrz.
 

 
Barek sprawi, że wieczorami Twoja kuchnia zamieni się w cocktail-bar oraz stanie się jednym z ulubionych miejsc gości i domowników. Dzięki niemu wnętrza zyskają klimatu, a kuchnia i salon zostaną optycznie od siebie oddalone.

Polecane produkty