dziecięce boho

Dziecięce boho, czyli subtelny orient dla najmłodszych

28-04-2022 by Aleksandra Szajnar

Coraz częściej projektanci wnętrz sięgają po aranżacje w stylu boho. Orientalne wzory, stonowane kolory, proste kształty i naturalne materiały – to jest to! Trend ten króluje przede wszystkim w salonach i sypialniach, ale my pokażemy Ci, dlaczego warto przemycić go do pokoju dziecięcego.

 

Czym jest styl boho?

To styl który łączy pozornie niepsujące do siebie rzeczy. Artyzm z minimalizmem. Kolor z subtelnością. Wzorzyste elementy z harmonią aranżacji. Styl boho swoje korzenie ma w kulturze francuskiej cyganerii zwanej „la boheme”.  Powszechnie znanym faktem jest, iż cyganeria posiada kolorowe, artystyczne dusze, których uzewnętrznienie widać w ich sztuce, modzie, a nawet aranżacjach wnętrz. Oczywiście nurt boho ewoluował od tamtego czasu i obecnie jego najpopularniejszą formę znamy pod postacią miksu klasycznej bohemy i wpływów skandynawskich.


Boho dziecięcym rajem

Dlaczego warto urządzić pokój swojego malucha akurat w tym stylu? Przede wszystkim wnętrza boho są neutralne. Dziecko nie jest stale bombardowane feerią różnobarwnych kolorów, które mogłyby wpływać na trudności ze skupieniem. Co więcej, panuje w nich sielski klimat harmonijnego nieporządku. Dzięki temu, maluch rozwija swoje umiejętności swobodnego odkrywania świata, a wnętrze nadal wygląda schludnie i stylowo. Styl boho jest również świetnym stymulatorem dziecięcej kreatywności.

 

Jak urządzić?

Od czego zacząć urządzanie wnętrza boho? Zdecydowanie trzymaj się trzech głównych założeń. Pierwszym z nich jest utrzymanie naturalności. Wybieraj materiały, które wykonane są z drewna, wikliny lub innego tworzywa pochodzenia roślinnego (np. len lub konopia). Drugim założeniem jest wykorzystywanie spójnej kolorystyki we wnętrzu. Obecnie najpopularniejszym rodzajem jest scandi boho, które utrzymywane jest w ciepłych odcieniach beżu, jednak Ty nie musisz stosować się do tego ograniczenia. Ostatnim krokiem jest rzucenie się w wir wzorów, motywów i faktur. Pamiętaj, że najczęściej to właśnie wzorzyste dodatki nadają charakteru całemu wnętrzu. Ważne, aby wszystkie elementy pasowały do siebie i tworzyły przytulną całość, która sprzyja beztroskim zabawom i zrównoważonemu rozwojowi.

Polecane produkty