zagospodarowanie poddasza

Efektowne zagospodarowanie poddasza 

15-07-2020 by Aleksandra Szajnar

W Twoim domu brakuje miejsca, a masz do zagospodarowania poddasze? Wykorzystaj je! Co trzeba wiedzieć na temat urządzania poddasza, jakie są ograniczenia i ile to kosztuje? Dowiesz się tego z naszego artykułu. 

Zdecydowałeś się na przerobienie poddasza, aby zyskać miejsce na dodatkową sypialnię, pokój zabaw lub inne pomieszczenie, o którym od dawna marzyłeś? Przebudowa poddasza to świetny sposób na zwiększenie komfortu i przestrzeni mieszkalnej. 

Praktyczność 

Aby poddasze było funkcjonalne, musi mieć ono odpowiednią wysokość. Nachylenie dachu nie powinno być zbyt niskie. Ważna jest charakterystyka połaci dachu. Jeśli nie jest wystarczająco wysoki, a jego nachylenie jest zbyt małe, prawdopodobnie konieczna będzie zmiana nachylenia lub jego podniesienie.   

Wejście na poddasze 

Bardzo ważną kwestią w planowaniu urządzania poddasza jest kwestia dojścia do niego. Jest to niezwykle ważne, ponieważ wiąże się z organizacją niższego piętra oraz pomieszczenia na poddaszu. Zwróć uwagę, aby wybrać rodzaj schodów dostosowany do przeznaczenia urządzanego wnętrza. Jeśli jest to pokój gościnny, czytelnia lub rzadko używany pokój, można wstawić wąskie schody. Jeśli jednak pokój jest odwiedzany codziennie, należy zapewnić bezpieczeństwo i komfort, które gwarantują szerokie schody. 

Jasność 

Kolejny istotny punkt: jasność! Będziesz musiał pomyśleć o stworzeniu naturalnego źródła światła. Od samego początku należy wziąć pod uwagę potrzebę utworzenia okna dachowego. Jeżeli posiadasz oświetlenie, musisz również upewnić się, że pomieszczenie jest prawidłowo podłączone do sieci elektrycznej i zasilania elektrycznego. 

Wyspecjalizowany fachowiec 

Przekształcenie przestrzeni poddasza w pokój dzienny jest przedsięwzięciem bardzo technicznym. Czynność ta może dotyczyć różnych zawodów: murarza, stolarza, hydraulika, stolarza, elektryka, itp. Aby uzyskać pokój swoich marzeń, nie powinno się przeoczyć żadnego punktu. Dlatego tak ważne jest powierzenie tego zadania profesjonaliście, który będzie koordynował wszystkie prace. Słaba koordynacja może prowadzić do opóźnień i dodatkowych kosztów.