15.10.2020-sypialnia-jasna-ciemna_1

Idealna sypialnia – jasna czy ciemna?

14-10-2020 by Aleksandra Szajnar

Ważną kwestią w urządzaniu każdego wnętrza jest wybór odpowiedniego koloru. Jest to szczególnie istotne w przypadku sypialni, ponieważ jest to pomieszczenie, w którym odpoczywamy i śpimy. Aby było więc komfortowym miejscem, ważne jest użycie odpowiednich kolorów, które będą pozytywnie wpływać na nasz nastrój.

 

Umiejętne dobranie kolorów może dać spektakularny efekt. Jeśli chcesz powiększyć optycznie swoją sypialnię, wybierz jasne kolory, takie jak kość słoniowa, szarość, biel. W odwrotnym przypadku, kiedy chcesz nadać jej bardziej kameralnego wyglądu, zdecyduj się raczej na ciemne i głębokie barwy jak antracyt, granat lub ciemna czerwień.

Łagodne, uspokajające barwy

Jeśli chcesz stworzyć relaksujące, spokojne pomieszczenie, wybierz jasne i delikatne barwy. Największą popularnością cieszą się kremowe odcienie z żółtym albo szarym odcieniem. Sypialnia to miejsce wypoczynku i snu, a wygoda jest najważniejsza. Jasne ściany i meble to dobra podstawa do stworzenia przytulnej atmosfery. Wielką zaletą jasnych ścian w sypialni jest to, że delikatne barwy doskonale łączą się z wieloma kolorami i pasują do wielu stylów aranżacji wnętrz. Jeśli w pomieszczeniu brakuje naturalnego światła, powinno być ono urządzone wyłącznie w jasnych barwach.

Głębokie odcienie 

Ciemne i intensywne tony są bardzo atrakcyjne. Kojarzą się z elegancją i wyrafinowaniem. Ciemne kolory zapewniają przytulną i dyskretną atmosferę, którą wielu z nas uwielbia. Aby wydobyć styl, który ciemna ściana wnosi do Twojej sypialni, dobrze jest powiesić ładny jasny obraz. Jeśli lubisz ciemne kolory, możesz nawet dopasować wykładzinę podłogową do koloru ściany. Lepiej jednak, aby sufit pozostał biały. W innym przypadku pomieszczenie będzie już za ciemne. Z resztą, nie trzeba ograniczać się tylko do malowania ścian. Ciekawy efekt może dać również tapeta ścienna z efektownym wzorem o ciemnej, głębokiej barwie.

 

Najważniejszą funkcją sypialni jest sprzyjanie regeneracji i odpoczynkowi. Jeśli chcesz uczynić to pomieszczenie przytulnym miejscem, w którym z przyjemnością będziesz spędzał czas po pracy, pomyśl o trzech lub czterech dobrze współgrających ze sobą kolorach. Warto ograniczyć również wszelkie dodatki i akcesoria. W pomieszczeniu jakim jest sypialnia dobrze jest postawić na minimalizm i prostotę.