urzadzanie-korytarza

Jak stylowo urządzić korytarz?

25-08-2020 by Aleksandra Szajnar

Korytarz jest pomieszczeniem, które musi być urządzone praktycznie. Nie trzeba jednak ograniczać się tylko do funkcjonalności. Może to być ciekawe, a wręcz zaskakujące miejsce. Aby nadać mu wyjątkowego charakteru, wystarczy kilka pociągnięć wałkiem i trochę nowych dekoracji.  

W aranżacji mieszkania przedpokój jest często pomijany z powodu braku pomysłów na jego wystrój. Przestrzeń ta musi być jednak zadbana i urządzona ze smakiem, ponieważ często jest ona łącznikiem pomiędzy wszystkimi pomieszczeniami w mieszkaniu. Miejsce to, które jest często ciemne, długie i wąskie można udekorować i zdynamizować dzięki kilku technikom: mieszaniu materiałów i tapet, zawieszeniu lustra w celu powiększenia pomieszczenia, dopasowaniu odpowiedniego regału lub schowka w celu zaoszczędzenia kilku metrów kwadratowych. 

Udekoruj przedpokój stylowo! 

Należy pamiętać, że przedpokój jest istotną częścią całości wystroju mieszkania. Można udekorować go od podłogi do sufitu, ale trzeba uważać, żeby nie przesadzić! Na podłodze można rozłożyć podłużny dywan, który podkreśli jego długość. Jeśli wybrałeś raczej stonowaną barwę na ściany, postaw na kolorowe lub graficzne dywanyktóre nadadzą pomieszczeniu dynamizmu. Jeśli masz korytarz większych rozmiarów, możesz pozwolić sobie na bardziej efektowne zagospodarowanie tego miejsca. Możesz wykorzystać elementy dekoracyjne takie jak lampka stojąca, małe fotele czy stolik.  

Optyczne powiększenie przestrzeni 

Powiększenie korytarza bez przesuwania ścian? Jest to jak najbardziej możliwe! Wystarczy odpowiednio zagrać kolorem, aby nadać korytarzowi efekt głębi. W tym celu należy postawić na dwa różne kolory w korytarzu. Wybrać jasny, lekki kolor dla części górnej i ciemny dla części dolnej. Sufit powinien jednak pozostać biały lub w bardzo jasnym odcieniu. 

Dobrym sprzymierzeńcem w kwestii optycznego powiększenia przestrzeni będzie lustro. Element ten ma tę zaletę, że podwaja szerokość obiektu. Aby jednak uzyskać oczekiwane złudzenie optyczne, należy ustawić lustro w odpowiednim miejscu. W korytarzu powinno się je ustawić na końcu pomieszczenia i na maksymalnej wysokościW ten sposób pomieszczenie będzie wyglądało na większe.