biuro w domu

Jak urządzić domowe biuro?

24-06-2022 by Aleksandra Szajnar

Mówi się, że praca jest naszym drugim domem. Ostatnie lata pokazały jednak, że w niektórych sytuacjach praca i dom łączą się w popularny home office. Nie jest tajemnicą, jak istotne jest rozdzielenie tych dwóch życiowych obszarów. Dlatego z przyjemnością podpowiemy, jak zaaranżować swoje zawodowe królestwo, tak aby nie wchodziło w drogę domowemu.

 

Odwieczny problem – gdzie usadzić królewską parę?

Niezależnie od dziedziny jaką się zajmujesz, przyjętych godzin pracy oraz jej specyfiki, biurko i krzesło to para, której nie sposób odmówić obecności w biurze. Ta para to zdecydowany must have do efektywnej i ergonomicznej pracy. Najlepiej zacząć od umieszczenia biurka. Idealnym rozwiązanie jest ustawienie go bokiem do okna i przodem do wejścia do pokoju. Zastosowanie pierwszej zasady zapewni odpowiedni dostęp do światła. Nie będzie ono raziło podczas pracy, a jednak miejsce pracy będzie rozświetlone. Jeśli jednak nie masz możliwości ustawienia go w ten sposób, konieczne będzie zaopatrzenie się w przyciemniające rolety lub żaluzje. Druga wzmianka jest raczej wskazówką, niż warunkiem obligatoryjnym. Przyda się w szczególności osobom, które w swoim biurze mają zamiar przyjmować klientów, ponieważ takie umieszczenie biurka pozwoli im na swobodne obserwowanie wejścia. Przechodząc do wyboru krzesła biurowego, należy zastanowić się jaką ilość czasu będziesz w nim spędzać. Jeśli będzie to jedynie kilkanaście godzin w miesiącu, możesz zaszaleć z designerskimi propozycjami. Praca przy biurku w wymiarze etatowym zdecydowanie determinuje wybór krzesła pod kątem jego wygody i ergonomii. W takim wypadku postaw na fotel lub krzesło, które ma odpowiednią wysokość i będzie wygodne nawet po długich godzinach pracy biurowej.

 Dodatkowe elementy biura – tak czy nie?

Często pojawia się wątpliwość, czy biuro powinno być utrzymane w surowym klimacie, czy raczej powinno nawiązywać do stylu panującego w całym domu. Niestety, nie ma uniwersalnej, dobrej odpowiedzi na to pytanie. Najważniejsze jest, aby osoba pracująca w danym miejscu czuła się dobrze. W pomieszczeniu lub wydzielonej strefie powinny panować ład i organizacja -należy wystrzegać się rozpraszających i zbędnych elementów. Jednak tak jak w życiu, warto zachować odpowiedni balans. Dlatego ustawienie tablicy inspiracji, ramek z prywatnymi zdjęciami lub roślin wprowadzi element spersonalizowania, który wpłynie na odczucie swobody podczas pracy.

Polecane produkty