jak urzadzic male mieszkanie cz.2

Jak urządzić małe mieszkanie? cz.2

29-07-2022 by Aleksandra Szajnar

Już najwyższy czas na drugą część naszego artykułu! Ostatnio przedstawiliśmy teorię o istotności harmonii aranżacyjnej, barwach i sposobach na optyczne powiększenie małego metrażu. Teraz czas na praktykę, czyli porady stworzone na podstawie analizy konkretnych pomieszczeń.

 

Antresola

To często niedoceniane rozwiązanie w małych mieszkaniach. A jest wręcz stworzone do takich przestrzeni! Co prawda, z pewnością nie przeniesiemy tam kuchni, ale z powodzeniem możemy stworzyć sobie dodatkowe „pomieszczenie”, które wykorzystamy jako sypialnię, biuro lub garderobę.
Może być też rewelacyjnym rozwiązaniem dla braku pokoju dziecięcego. Dzięki wyniesieniu powierzchni dziecięcej na wyższy poziom, dolna część, którą urządziliśmy w swoim ulubionym stylu, pozostanie w swojej estetyce, bez dziecięcych akcentów. Gwarantujemy, że maluch również będzie uradowany z takiego rozwiązania, ponieważ antresola to taki miejski odpowiednik domku na drzewie.

 

Kuchnia z salonem – sukces (NIE)murowany!

Jeśli ciasny salon i mikroskopijna kuchnia to Twoje główne zmartwienia, rozwiązanie jest  bardzo proste – otwórz się na świat! I to dosłownie! O ile jest to możliwe, połączenie tych dwóch przestrzeni będzie pierwszym krokiem do zażegnania tego problemu. Kolejnym krokiem do mądrego wykorzystania powierzchni użytkowej jest wymiana stołu na wyspę kuchenną lub zamontowanie składanego na ścianie stolika. Kolejną niezbędną w kuchni rzeczą, są szafki. Zalecamy wybór modeli, które zapełnią ścianę aż po sufit. Dzięki temu zbędne będą dodatkowe regały oraz komody stojące na podłodze. Pozbycie się wolnostojących mebli tego typu również zaoszczędza sporo cennego miejsca.

 

Meble wielofunkcyjne

Rozmyślając o mądrych sposobach na wykorzystanie powierzchni, nie sposób nie wspomnieć o meblach wielofunkcyjnych. W małych pomieszczeniach widać najmniejsze szczegóły, dlatego meble powinny być maksymalnie pakowne. Łóżko to mebel, z którego raczej ciężko zrezygnować, dlatego warto wybrać model, który posiada w swojej skrzyni szuflady do przechowywania. Świetnie sprawdzą się też pufy, których wnętrze możesz wykorzystać do przechowywania poduszek, koców lub innych przedmiotów.  A zamiast klasycznej ławy kawowej, wybierz na mały stolik stelażowy, który możesz wsunąć pod kanapę lub łóżko.

Polecane produkty