Jak zyskać więcej przestrzeni w mieszkaniu?

4 produkty, które pomogą Ci uzyskać więcej przestrzeni w mieszkaniu

21-03-2019 by Admin

Zakup mieszkania jest często momentem konfrontacji oczekiwań z rzeczywistością. Niestety nierzadko okazuje się, że nasze marzenia nie znalazły stuprocentowego odzwierciedlenia w finansowych realiach, i konieczne staje się zredefiniowanie naszego planu zagospodarowania mieszkania.
 
Najczęściej musimy zmierzyć się z problemem ograniczonej przestrzeni. Może zdarzyć się, że konieczna stanie się rezygnacja z niektórych mebli. Jednak to nie koniec problemów, mniejszy obszar użytkowy niesie za sobą potrzebę stworzenia dodatkowego miejsca do przechowywania. Na szczęście niektóre meble i dodatki pozwalają nam na wygospodarowanie większej ilości miejsca. Oto produkty, które pomogą Ci w uzyskaniu większej przestrzeni w mieszkaniu.
 

1. Regał z szufladami

 
Na niewielkiej powierzchni liczy się każde miejsce do przechowywania, dlatego warto umieścić w strategicznym miejscu regał z szufladami. Idealnie sprawdzi się zarówno w przedpokoju, sypialni czy salonie, a niektóre modele pasują nawet do toalety. Dobrym rozwiązaniem jest też regał z wyjmowanymi pudełkami, które możemy potraktować jak szuflady. Można je wyciągać i ustawiać w dowolnie wybranej przez siebie aranżacji.

przechowywanie w mieszkaniu

 
Zobacz: Jak urządzić mieszkanie w stylu hygge, czyli duńskiej sztuki szczęścia?
 

2. Pudełka i kartony

 
Skoro wspomnieliśmy już o pudełkach… Sprawdzą się nie tylko w roli szuflad na regałach, ale i jako miejsce do przechowywania zabawek dzieci, skarpet, szalików czy czapek. Można je umieścić w szafie (o ile ich zawartość stanowią elementy garderoby) albo pod biurkiem, łóżkiem czy na szafie (jeśli przechowujemy w nich zabawki albo inne przedmioty, których nie chcemy chronić przed kurzem tak, jak ubrań). Sprawdzą się również jako pojemniki na buty.
 
przechowywanie w mieszkaniu
 

3. Wieszaki i stojaki na ubrania

 
Jeśli układ Twojego mieszkania nie pozwala Ci na postawienie dużej szafy i brakuje Ci miejsca do przechowywania ubrań, postaw na wieszak albo stojak. Zajmują one nieporównywalnie mniejszą powierzchnię niż wspomniany mebel, a nierzadko świetnie korespondują z wystrojem pomieszczenia.
 

 
Zobacz: Na co zwrócić uwagę kupując fotel do salonu?
 

4. Otwierane pufy

 
Otwierane pufy to idealne miejsce do przechowywania skarpetek, zimowych czapek, pasków i innych elementów garderoby. Oczywiście jest to luźny pomysł, znajdzie się w nich także miejsce na inne przedmioty. Ogromną zaletą otwieranych puf jest ich wielofunkcyjność, bowiem prócz tego, że służą do przechowywania i siedzenia, stanowią także uzupełnienie stylu we wnętrzach. Ponadto mogą znaleźć zastosowanie w różnych miejscach w domu – w zależności od tego, gdzie aktualnie są potrzebne.
 

 

Polecane produkty