jaką szafkę pod telewizor wybrać

Na co zwrócić uwagę, kupując szafkę pod telewizor?

27-06-2019 by Admin

Telewizor pełni bardzo ważną rolę w aranżacji pokoju gościnnego. To właśnie wokół niego skupiają się kanapa i fotele, a później i uwaga domowników. Kupując i ustawiając meble do salonu, mieszkańcy myślą o wspólnie spędzonym na oglądaniu filmów i serialów czasie. Jednak jego pojawienie się, idzie w parze z zakupem specjalnej szafki RTV. Nawet jeśli zdecydujesz się na podwieszanie sprzętu, będziesz potrzebował mebla, na którym pojawią się dekoder, router, gry czy płyty DVD.
 

Jaki stolik pod telewizor?

 
Jeszcze przed dokonaniem zakupu musisz zastanowić się nad tym, jakie funkcje ma spełniać stolik pod telewizor. Oczywiście, będzie miejscem, na którym stać będzie urządzenie, ale czy przypadkiem nie potrzebujesz dodatkowej przestrzeni na dokumenty i płyty DVD? A może Twój salon będzie zmieniał się z sali kinowej na pokój gier? Jeśli irytują Cię kable od RTV, warto pomyśleć o dodatkowych rozwiązaniach pokroju specjalne wycięcia na okablowanie.
 
Zobacz: Jak urządzić balkon, by stał się przytulnym i klimatycznym miejscem?
 
Jeśli będziesz znać już wszystkie zadania, które ma spełniać stolik lub komoda pod RTV, pora zastanowić się, jaki styl powinien reprezentować. Czy do kompletu chcesz zakupić meble do salonu jak regał na książki, stolik kawowy i oszkloną szafkę? A może już je posiadasz i chcesz nabyć tylko ławę pod telewizor, która będzie korespondowała ze stylem pomieszczenia?
 

 

Jaka wysokość szafki pod telewizor?

 
Nie bez przyczyny telewizora nie stawiamy na wysokiej komodzie. Stolik pod urządzenie nie powinien mieć więcej nić 45-65 cm. Jeśli sprzęt zostanie umieszczony za wysoko, oglądanie telewizji będzie dla użytkowników równoznaczne z męczeniem się wzorku i pleców. Wysokość idzie tutaj w parze z jakością oglądania.
 
Przy zakupie należy pamiętać o żelaznych zasadach urządzania wnętrz – ciemne meble optycznie je pomniejszają, a jasne powiększają. Warto dopasować także rozmiar stolika RTV pod wielkość innych mebli. Jeśli masz w domu masywny stół, ławę i kanapę, delikatny stolik zostanie przez nie przytłoczony. Gdy chcesz kupić największy telewizor, który znajduje się w sklepie z RTV, nie możesz postawić go na subtelnej ławie, która ugnie się pod jego ciężarem.
 
Zobacz: Początek sezonu ogrodowego – jakie meble wybrać?
 
Z pozoru błaha szafka pod telewizor okazuje się bardzo ważnym meblem w salonie. To od jej wyglądu i rozmiarów będzie zależeć Twój komfort podczas oglądania telewizji. Przed jej zakupem koniecznie zastanów się, czy prócz stolika RTV będziesz potrzebować dodatkowego miejsca do przechowywania i czy chcesz dokupić regały, które powinny stylistycznie korespondować ze stolikiem pod telewizor.