Kolory wnętrza jak dobrać

Jakie kolory wybrać urządzając wnętrze? Jasne, czy ciemne?

30-01-2020 by Aleksandra Szajnar

Jasne czy ciemne? Jakie kolory wybrać urządzając wnętrze?

Kolory odgrywają istotną rolę w każdym wnętrzu. Odpowiednio dobrane barwy sprawiają, że wystrój mieszkania staje się spójny i estetyczny. Jakie zatem barwy wybrać spośród niezliczonej ilości odcieni? Mamy kilka pomysłów, które mogą Cię zainspirować.

Chcesz odmienić swoje mieszkanie nadając mu harmonijnego wyglądu? Pamiętaj, że kolor mebli wpływa na styl wnętrza.

Styl cocooning – meble w jasnych odcieniach

Beż, szarość, biel…W przypadku dekoracji, w których na pierwszy plan wysuwają się delikatność i spokój, preferowane są meble w jasnych odcieniach. Jeśli chcemy uzyskać taki styl w swoim mieszkaniu, unikajmy ciemnych oraz krzykliwych kolorów.

Wyrazistość zdefiniowana przez meble w ciemnych kolorach

Ciemne meble w połączeniu z materiałami takimi jak surowe drewno lub metal sprawiają, że wnętrze nabiera chłodnego i zdecydowanego wyglądu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby ciemne kolory połączyć z jasnymi. W ten sposób stworzymy kontrast i podkreślimy poszczególne elementy wnętrza. W kuchni z ciemnymi szafkami, można na przykład oddzielić część jadalną za pomocą jasnych mebli.

Jadalnia: jasne czy ciemne krzesła?

Wybór krzeseł do jadalni nie jest łatwy, jeśli chcesz kupić krzesła, które mają służyć przez wiele lat.

Jeśli jesteś osobą niezdecydowaną, jednym z rozwiązań jest wybranie krzeseł w różnych odcieniach. Połączenie jasnych i ciemnych kolorów w stonowanym wnętrzu wprowadzi nutę oryginalności. Ciemne kolory krzeseł, na przykład, będą idealne, jeśli chcemy, aby nasza jadalnia była przytulna. Jeśli zaś wolisz bardziej klasyczny wystrój, pozostań przy jasnych barwach.

Dodatki

Jeśli Twoje meble tworzą już spójną całość, dodaj do nich jaśniejsze lub ciemniejsze dekoracje. Pomyśl o stworzeniu kontrastu między tymi elementami.

Poduszki

Twoja kanapa jest w ciemnym kolorze? Wybierz jaśniejsze poduszki. W ten sposób zostaną one wyraźnie zaakcentowane, co sprawi, że wnętrze będzie wyglądać ciekawie.

Dywan

Pomyśl o udekorowaniu podłogi. Tutaj znowu pojawia się kwestia kontrastu. Ale mamy jedną radę: uważaj, aby nie zrobić ze swojego wnętrza w istnego festiwalu kolorów! Wybierz dywan, którego główny kolor jest w tych samych odcieniach co meble.

Jeśli myślisz o zmianie wystroju wnętrza, zachęcamy do zapoznania się z naszym katalogiem. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!