jakie meble ogrodowe

Początek sezonu ogrodowego – jakie meble wybrać?

19-04-2019 by Halmar

Długie ciepłe wieczory, grille z rodziną i znajomymi, czytanie książki na balkonie albo sączenie lemoniady na tarasie – czy właśnie tak wygląda Wasz plan na wiosnę, lato i może kawałek ciepłej jesieni? Jeśli tak, potrzebujecie mebli ogrodowych lub tarasowych. Może jesteście na etapie ich wybierania? Podpowiemy Wam, na jakie aspekty zwrócić uwagę.
 
Jeszcze przed analizą różnych typów mebli ogrodowych, należy zastanowić się, jakie będzie ich wykorzystanie – czy będą stały tuż obok grilla i czy będziemy spożywać przy nich posiłki, czy może potrzebujemy tylko kilku krzeseł, które postawimy na balkonie?
 

Meble ogrodowe rattanowe

 
Kolejna sprawa to materiał, z którego są wykonane. Najpopularniejsze są meble rattanowe, a raczej techorattanowe, czyli wykonane z syntetycznego materiału, który wyeliminował wszystkie wady naturalnego rattanu (konieczność chronienia przed deszczem). Nie tylko świetnie korespondują z kwiatami i roślinami, ale są także lekkie, trwałe i co najważniejsze, odporne na warunki atmosferyczne. Krzesła i stoliki z tego tworzywa są wykonane ze splecionego włókna rattanu syntetycznego. Taki materiał pozwala na stworzenie nowoczesnych, ale i surowych wzorów. Dodatkowo rattan dostępny jest w różnych kolorach, co zapewnia wybór mebli ogrodowych w naturalnych lub barwionych kolorach.
 
Zobacz: 4 produkty, które pomogą Ci uzyskać więcej przestrzeni w mieszkaniu
 

 

Meble ogrodowe tanio

 
Nie ukrywajmy, że cena często determinuje nasz zakup. Jeszcze przed jego dokonaniem musimy oszacować, jaki jest nasz fundusz. Osoby, które dysponują ograniczoną kwotą, nie muszą się martwić, krzesła ogrodowe można kupić nawet za 79 zł, a designerski stolik można nabyć już w cenie 99 zł.
 

 
Jeśli natomiast dysponujemy większym funduszem, możemy zaszaleć i ustawić na tarasie lub ogrodzie designerskie fotele ogrodowe.
 
Zobacz: Szafy bez tajemnic – na co zwrócić uwagę kupując szafę do przechowywania ubrań?
 

 

Meble ogrodowe zestaw

 
Kiedy kupić zestaw mebli ogrodowych? Jeśli dysponujesz przestrzenią na balkonie, tarasie lub w ogrodzie i oczywiście miejscem do przechowywania w zimie. Komplety mebli ogrodowych tworzy stół i 2,4,6 lub więcej krzeseł. Jest to propozycja dla wszystkich lubiących spędzać czas i jeść posiłki na świeżym powietrzu. Nie wspominając już, że zestaw jest koniecznością, gdy planujemy grillowanie w ogrodzie.
 

 
Meble ogrodowe pomagają w delektowaniu się letnimi wieczorami i są koniecznością, jeśli chcemy organizować grille czy spożywać posiłki na świeżym powietrzu. Jakie wybrać? Pod uwagę należy wziąć ich przeznaczenie, swoje potrzeby i dostępną ilość funduszy.