Kolor roku 2019

Kolor roku 2019 – te barwy wypełnią nasze mieszkania

08-02-2019 by Admin

Rok temu pisaliśmy o fiolecie, który Pantone – instytut koloru zajmujący się nazewnictwem barw – wybrał na kolor 2018. Wybierana barwa pojawia się w szeroko pojętym designie – architekturze wnętrz, modzie, grafice komputerowej, a nawet projektowaniu samochodów. Teraz Pantone po raz dwudziesty wybrał kolor roku. Padło na Living Coral, jakie sekrety skrywa ta intrygująca nazwa?
 
Zobacz: Instytut Pantone ogłosił kolor roku 2018. Będzie on dominować we wnętrzach.
 
Kolor koralowy (sic !) będzie motywem przewodnim w designie w 2019 roku. Jest energetyczny, towarzyski zachęca do aktywności i niesie optymistyczny przekaz. Skąd taki wybór?
 
Dodajmy, że wybór instytutu koloru nigdy nie jest przypadkowy. W tym roku eksperci uzasadnili go jedną trafną prawidłowością – udział technologii i mediów społecznościowych w naszym życiu jest tak duży, że potrzebujemy więcej autentycznych doświadczeń, które ułatwią nam wszelkie kontakty międzyludzkie. Optymistyczny koral ma nam w tym pomóc.
 
To nie koniec kolorystycznych nowości na rok 2019. Dulux wskazał na Spiced Honey jako na barwę, która w nadchodzącym sezonie będzie dominować w naszych wnętrzach. Jest to ciepły kolor przypominający miód z cynamonem.
 
Kolejnym trendem prosto z modnej palety barw jest… unikanie klasycznych odcieni. Po latach dominacji w naszych wnętrzach bieli i szarości, wszystko wskazuje na to, że chcemy od nich odpocząć. Choć kolory nude nadal będą modne, tylko przyjmą one postać beży czy pudrowego różu.
 
Zobacz: Czym się kierować urządzając jadalnię?
 
Czy powinniśmy spodziewać się kolorystycznej rewolucji w 2019 roku? Raczej jest to za dużo powiedziane, pojawiające się trendy w bardzo powolny sposób wypierają te jeszcze obowiązujące. Zatem, chcąc mieć wnętrza na czasie, nie musicie jeszcze przemalowywać szarych ścian na towarzyski koral, ale wyczekujcie nowych barw na sklepowych półkach i inspiracjach w sieci.