meble młodzieżowe

Meble młodzieżowe – jak urządzić pokój dla nastolatka?

30-09-2019 by Admin

W życiu dziecka i jego rodziców przychodzi taki moment, w którym pojawia się potrzeba zmiany wystroju jego pokoju. Skończył się beztroski okres dzieciństwa i zewsząd zaglądające pluszaki zaczynają być czymś, czego wstydzi się powoli wkraczający w dorosłość człowiek. Rodzi się konieczność wymiany wyposażenia pokoju na meble młodzieżowe.

Urządzając pokój dla nastolatków i młodzieży, pod uwagę należy wziąć ich potrzeby. Na pewno będą w nim spać, uczyć się i spędzać swój wolny czas, a nieraz i pewnie przyjmować gości. Konieczne zatem jest łóżko, biurko i krzesło (Jak dobrać biurko i krzesło dla dziecka?), szafa, półka albo regał na książki. O ile pozwolą możliwości przestrzenne, można pokusić się także na stolik nocny oraz fotel. Pamiętaj również o tym, że meble dla młodzieży powinny być ponadczasowe. W końcu za kilka lat Twoje pociechy pojadą na studia albo rozpoczną pracę i będą lepiej czuły się w dojrzalszych wnętrzach.

Meble młodzieżowe nowoczesne

Pokój młodzieżowy, a raczej jego wystrój może uniwersalny, a płeć mieszkającego w nim pokoju domownika zdradzą jedynie dodatki. Jeśli zależy Ci właśnie na takim rozwiązaniu, postaw na nowoczesne meble młodzieżowe. Zarówno oryginalne, modernistyczne kształty, jak i minimalizm, będą obowiązywać przez najbliższe lata. Wybierając drugi ze stylów, dodatkowo masz możliwość zmiany wystroju, wprowadzając do niego nowe dodatki. Przykładowo, jeśli postawisz na białe meble, zmieniając kolory zasłon, pościeli i dodatków, nadasz przestrzeni zupełnie nowego charakteru.

nowoczesne meble młodzieżowe

Meble młodzieżowe dla chłopca

Meble młodzieżowe dla chłopca oraz wystrój jego pokoju muszą odzwierciedlać jego charakter np. pasjonat gier komputerowych będzie potrzebował wygodnego fotela gamingowego. Praktyczny będzie także tapczan z funkcją przechowywania lub rozsuwany, zwłaszcza wówczas, kiedy syn lubi zaprosić kolegów na wspólne nocowanie. Jeśli w pokoju mieszka rodzeństwo, warto postawić na piętrowe łóżko. Przydatne wydają się także półki czy regały, na których będą mogły pojawić się trofea nastolatka – może będzie to zbiór figurek z superbohaterami, komiksy czy gry komputerowe.

Zobacz: Jak urządzić kącik do nauki dla dziecka?

Meble młodzieżowe dla dziewczyn

Jeśli chodzi o meble młodzieżowe dla dziewczynki, pole do działania jest ogromne. Prócz koniecznej szafy z lustrem, można myśleć o kąciku na przybory kosmetyczne, czyli toaletce. Mile widziane będą również pufy i różne, kolorowe akcesoria. Potrzebne będzie również miejsce do przechowywania książek – może to być regał lub wiszące półki.

Urządzając pokój dla nastolatka pamiętaj o tym, żeby był funkcjonalny i spełniał wszystkie jego potrzeby oraz odzwierciedlał jego charakter.