minimalizm we wnętrzach

5 problemów, których unika się wybierając minimalistyczne wnętrza

08-02-2019 by Admin

Minimalizm we wnętrzach to trend, który nie wychodzi z mody, a zakorzenia się w niej jeszcze mocniej za sprawą zwrotu społeczeństwa w stronę bycia eko. Jeśli zależy Ci na prostocie i harmonii w Twoim domu i zarazem stronisz od niepotrzebnych dodatków i mebli, które kupuje się tylko dla ozdoby, mieszkaniowych inspiracji możesz szukać pod szyldem “minimalizm”.
 
W aranżacji wnętrz kojarzy się z prostotą, przestronnością, harmonią, jasnymi barwami i stosowaniem materiałów jak szkło i drewno. Dzięki ograniczeniu liczby mebli i dodatków, zyskuje się przestronność, wrażenie czystości i porządku. Wszystko to bezpośrednio przedkłada się na samopoczucie przebywających w bezpretensjonalnych wnętrzach osób.
 

Oto, problemy, których unikniesz decydując się na minimalistyczne wnętrza:
 

1. Nie martwisz się funkcjonalnością pomieszczenia
 

Minimalizm wynika nie tylko z trendów w urządzaniu wnętrz, ale i powinien być odzwierciedleniem charakteru mieszkańców, którzy wyróżniają się pragmatyzmem. Aranżując pomieszczenia często dokonuje się zakupów pod wpływem impulsu, czego efektem jest zagracony pokój.
 

Jedną z najważniejszych cech minimalizmu jest funkcjonalność, którą zyskuje się dzięki dobrze przemyślanym zakupom. Najważniejsza jest ustawność urządzanego pokoju, która sprowadza się do świadomości własnych potrzeb i rozpatrywania każdego mebla w kategorii użyteczności. Gdy decydujemy się tylko na te przedmioty, których absolutnie potrzebujemy, okazać się może, że nie jest wcale ich tak wiele.
 

Zobacz: Najczęściej popełniane błędy przy urządzaniu pokoju dziecka
 

2. Niepotrzebny mebel? To nie Twój problem
 

Minimalizm we wnętrzach rozwiązuje wiele problemów. Dzięki oszczędnej liczbie mebli, mamy pewność, że wszystkie one zdominują pierwszy plan. Każdy nieliczny detal stanie się widoczny, a my będziemy mogli wyeksponować tylko te przedmioty, na których najbardziej nam zależy. W minimalistycznych wnętrzach nie ma miejsca na niepotrzebne meble i przedmioty, miejsce znajdą jedynie te, które pełnią ważną i funkcjonalną rolę.
 


 

3. Nie narzekasz na brak przestrzeni
 

Razem w parze z oszczędnością mebli i dodatków idzie przestronność. Dzięki ograniczeniu dekoracji, przedmiotów, które nie są użyteczne i zastosowaniu jasnych barw, pomieszczenia wydają się przestronne i pełne ładu.
 

4. Nie męczą Cię kolory w pomieszczeniu
 

Jasne barwy są jedną z charakterystycznych cech w stylu minimalistycznym. Biel, beż, ecru oraz czerń i szarości to niewymuszone kolory, które optycznie powiększają wnętrza i ich nie przytłaczają (oczywiście jeśli wspomniany najciemniejszy z kolorów będziemy stosować z umiarem).
 

Zobacz: 5 powodów, dla których warto kupić białe meble do domu
 

5. Nie będziesz zmieniał wystroju wnętrz za kilka lat
 

Są wnętrza bezpretensjonalne, które charakteryzuje prostota i oszczędność formy. Zyskują one bezsprzeczną przewagę nad innymi stylami z jednego prostego powodu – nie wychodzą z mody, są po prostu ponadczasowe. Jeśli mieszkańcom znudzi się minimalistyczne wnętrze, nie muszą od razu decydować się na remont. Dzięki stonowanym kolorom i oszczędności przestrzeni, wprowadzenie kilku zmian (np. dodatków w mocnych kolorach) powoduje kompletną metamorfozę wystroju pomieszczenia.