miodowe-aranzacje

Miód na serce, czyli żółte aranżacje w praktyce

18-08-2022 by Aleksandra Szajnar

Wakacje trwają w najlepsze, więc warto wprowadzić je również do swojego domu. Bohaterem dzisiejszego artykułu będzie słoneczny, ciepły odcień żółci, określany mianem koloru miodowego lub musztardowego.  W jaki sposób zamknąć słońce na resztę roku w swoich wnętrzach? Już spieszymy w podpowiedziami!

 

Jak wpasować słoneczne kolory do urządzonego wnętrza?

Nie jest żadną tajemnicą, że najłatwiej urządzać pomieszczenia od zera. Możliwość świeżego, niezaburzonego spojrzenia na wnętrze działa stymulująco na kreatywność, dzięki czemu dużo szybciej można osiągnąć klarowność całego zamysłu. Jednak, nie zawsze taka możliwość istnieje. Najczęściej przychodzi nam zmierzyć się z odświeżeniem wnętrza, a nie jego całkowitą zmianą. Miodowy odcień przepięknie uzupełni wnętrza skandynawskie i vintage, w których królują naturalne elementy, takie jak drewno lub rattan. A co z wnętrzami o industrialnym lub minimalistycznym charakterze? Ze względu na obecność stonowanych kolorów, miodowe dodatki świetnie wypadną jako elementy ożywiające wnętrze.

 

Jak łączyć miodowe odcienie z innymi kolorami?

Na podstawie stylów aranżacyjnych  w jakich miodowa żółć pełni rolę gwiazdy, można również obrać kolorystykę, która nie przytłumi jej energii. Na szczęście, kolor ten współgra równie dobrze z barwami ciepłymi jak i zimnymi. Z powodzeniem ociepli minimalistyczne czarno – białe wnętrza oraz industrialne szarości. Dodatkowo może stanowić świetne tło dla szczegółowych deseni, np. kratki  lub artystycznych wzorów. Kolory kontrastowe, np. ciemna zieleń, granat, purpura, w połączeniu z naszym dzisiejszym bohaterem również będą stanowiły dobre połączenie. Jeżeli kolor miodowy występuje jako kolor dominujący, warto urozmaicić go złotymi lub srebrnymi dodatkami.

 

Wymarzony wypoczynek Kubusia Puchatka

Chyba wszyscy kojarzymy bajkę z żółtym misiem, którego największym marzeniem było wylegiwanie się na miodowej górze. My podrasowaliśmy trochę ten pomysł i mamy idealne rozwiązanie. A nawet kilka – meble wypoczynkowe w miodowym kolorze!  To właśnie na nich został początkowo ujęty kolor miodowy. I ten trend nadal ma się rewelacyjnie, pomimo upływu czasu! W naszym asortymencie figurują sofy, krzesła, fotele a nawet pufy! Jeśli tak jak my, jesteś oczarowany/a kolorem ciepłego, sierpniowego słońca, może to już najwyższy czas na sprawdzenie naszej poniższej, miodowej oferty.