25.02-stylowy-korytarz

Pomysły na stylowy korytarz

26-02-2021 by Katarzyna Pałka

Długie i wąskie korytarze są często postrzegane jako przestrzenie czysto użytkowe i mało ciekawe. W związku z tym często zapomina się o nich lub nie uwzględnia się w projektach aranżacji domu lub mieszkania. Jednak są to pomieszczenia, które odgrywają istotną rolę w konfiguracjach naszych domów. Tym bardziej, że istnieje wiele sposobów, aby je wyeksponować i uczynić bardziej przyjaznymi. 

Dobierz odpowiednie oświetlenie

Często korytarzom brakuje naturalnego lub sztucznego światła, chociaż wymagają one odpowiedniego oświetlenia. Aby oświetlić całą długość korytarza, należy zdecydować się na zawieszone lub zamontowane w suficie reflektory punktowe, można również wykorzystać białe ściany i liczne lampy, dzięki czemu pomieszczenie będzie wyglądać na większe. W przypadku urządzania przedpokoju w domu, warto wybrać drzwi z szybą, ponieważ umożliwiają one dopływ światła i optycznie powiększają pomieszczenie. 

Pomyśl o dekoracji na podłodze

Dywan to dobry sposób na nadanie charakteru pomieszczeniu. Aby wybrać odpowiedni, należy wziąć pod uwagę styl dekoracji wnętrz, wielkość pomieszczenia i materiał, z którego jest wykonany. Jeśli chodzi o kolor, wybierz dywan, który będzie spójny z resztą dekoracji. W przypadku wąskich korytarzy, zaleca się dywany o zaokrąglonym kształcie, co pozwoli uniknąć jeszcze większego zawężania przestrzeni.  

Idealne meble do przedpokoju

Jeśli chcesz umieścić w swoim korytarzu szafki, musisz pamiętać, że muszą być one dostosowane do proporcji pomieszczenia. Powinny być one odpowiednio dobrane do wymiarów korytarza, ale należy również pamiętać o zachowaniu co najmniej 70 cm na swobodne przemieszczanie się. Z tego powodu należy wybierać meble o niewielkiej głębokości, ale większej szerokości. Aby mieć więcej miejsca do przechowywania, dobrze jest zamontować szafki po jednej lub obu stronach ściany (otwartych lub z drzwiczkami, w zależności od preferencji). Jeśli Twój korytarz jest bardzo przestronny, tak jak w przypadku loftów, możesz sobie pozwolić na szafki o większych wymiarach, jak również na szafę. Aby uzyskać modny wystrój, wybierz różne rozmiary półek, które przymocujesz po obu stronach korytarza. 

 

W naszym katalogu mebli z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego do swojego korytarza.