Skandynawskie inspiracje

Skandynawskie inspiracje z naturalnym drewnem

29-10-2021 by Aleksandra Szajnar

Styl skandynawski to trend dekoracyjny, który już od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest to również sposób na uczynienie wnętrza bardziej przyjaznym i kojącym. Skandynawowie tworząc meble o łagodnym designie i stonowanych kształtach znaleźli sposób na surowy klimat panujący w ich kraju. Poznaj kilka wskazówek, które pomogą Ci wprowadzić taką estetykę do swojego domu.

Przede wszystkim drewno

Design skandynawski jest ściśle związany ze środowiskiem. Dlatego też znajduje to odzwierciedlenie w upodobaniu do wykorzystaniu we wnętrzach naturalnego drewna. Używane są przede wszystkim takie gatunki jak: brzoza, dąb, klon, buk, sosna lub jodła. Meble i akcesoria są czasem łączone ze szkłem lub kamieniem, dzięki czemu uzyskują jeszcze bardziej naturalny efekt. W tym stylu kładzie się nacisk głównie na prostą estetykę, na którą składają się stonowane i funkcjonalne przedmioty.

Postaw na stoliki

Meblami, które wpasują się w taki klimat będą nasze dwa niewielkie stoliki: Woody oraz Woody-S. Ich prosty, ale zarazem nowoczesny kształt sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądać bardzo efektownie. Skandynawskiego charakteru nadaje im również lite drewno, z którego są wykonane. Dzięki uniwersalnej i praktycznej formie oraz niewielkim wymiarom, będą pasować do niemalże każdego pomieszczenia: salonu, sypialni lub biura.

Biały – ponadczasowy kolor

Jasne drewno doskonale współgra z bielą. Takie połączenie to jeden z najważniejszych elementów skandynawskiego stylu. Tak urządzone wnętrza, mimo minimalistycznego wystroju są ciepłe i przyjazne. Kiedy widzi się wszechobecność koloru białego w skandynawskich dekoracjach, od razu przychodzi na myśl skojarzenie ze śniegiem, które zimą pokryte są skandynawskie równiny. Ten bardzo podstawowy kolor natychmiast wprowadzi do Twojego wnętrza blask. Aby nieco urozmaicić całość, dodaj kilka akcentów jasnych lub pastelowych kolorów, takich jak beże, szarości, błękity. Kolory te dobrze współgrają również z jasnym drewnem.

Polecane produkty