stolik kawowy ława do salony jak kupić

Kawa na ławę – na co zwrócić uwagę wybierając ławę do salonu?

19-04-2019 by Admin

Jak wyobrażasz sobie odpoczynek po całym dniu? Kładziesz się na kanapie, przykrywasz mięciutkim kocykiem, odstawiasz na ławę herbatę, czekoladę, a może drinka czy piwo, później odpalasz ulubiony serial albo wciągającą książkę? Tak, większość z nas właśnie wizję takiego wieczoru ma w głowie na hasło “odpoczynek”.
 
Skupmy się na jej jednym, istotnym aspekcie – co by stało się z naszym trunkiem, gdyby zabrakło ławy? Choć jest to mebel niepozorny, pełni bardzo ważną funkcję w salonie.
 

 
Najważniejsze pytanie dotyczy materiału. Za chwilkę przeanalizujemy najpopularniejsze tworzywa, z których wykonane są stoliki kawowe, ale najpierw zbierzmy wszystkie istotne aspekty, które nie powinny być Ci obce, jeśli szukasz ławy do salonu.
 
Zobacz: Szkocki trend w urządzaniu mieszkań – czego jeszcze nie wiesz o cosagach?
 
Materiał, to pierwsza sprawa, drugą jest funkcjonalność rozumiana tutaj jako rozmiar. Gabaryty stolika kawowego są ściśle powiązane z przestrzenią, którą dysponujemy, dlatego należy wymierzyć maksymalną powierzchnię, którą możemy podarować ławie. Kolejna rzecz – czy potrzebujesz miejsca na przechowywanie np. pilotów do RTV? Jeśli tak, może warto rozważyć opcję z półką na dole?
 
To nie koniec. Istotna jest także wysokość, która decyduje o komforcie użytkowania. Niskie modele pasują do nowoczesnych aranżacji, ale mogą być niewygodne w eksploracji. Problem ten rozwiązuje się sam przy rozkładanych modelach.
 
Czy mebel będzie przenoszony? Może często masz gości, a może sam śpisz na kanapie w salonie. Jeśli zainwestujesz w ciężki egzemplarz, który codziennie będziesz musiał przesuwać, możesz być niezadowolony z wyboru.
 
Przeanalizujmy teraz wady i zalety najpopularniejszych modeli ław do salonu.
 
 

Ława do salonu z płyty MDF

 
Drewnopodobne płyty MDF to trwałość i możliwość użytkowania przez długie lata. Materiał ten jest łatwy w obróbce, co daje nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o pozyskiwanie oryginalnych kształtów. Jest, lekki, mobilny, a utrzymanie go w czystości nie sprawia problemu. Co więcej, stoliki kawowe wykonane z płyt MDF są także atrakcyjnie cenowo, w przeciwieństwie do drewna, które emitują.
 

 

Ława do salonu szklana

 
Szklana ława do salonu wygląda bardzo elegancko i nowocześnie, dodatkowo tworzywo, z którego jest wykonana pozwala na stworzenie mebla o wymyślnych i wyjątkowych kształtach. Szklane stoliki są bardzo lekkie i można przenosić je i przesuwać w pojedynkę, co więcej nie przytłaczają one pomieszczeń, dlatego odnajdą się zarówno w większych jak i mniejszych pomieszczeniach. Wbrew pozorom, szkło nie jest materiałem delikatnym, to hartowane, z którego wykonane są kawowe stoliki jest odporne na gorące naczynia. Jednak w przypadku tego tworzywa należy pamiętać, że jest narażone na rysy.
 

 
Zobacz: 4 produkty, które pomogą Ci uzyskać więcej przestrzeni w mieszkaniu
 

Ława do salonu rozkładana

 
Największą zaletą rozkładanych ław do salonu jest ich wielofunkcyjność – w zależności od potrzeby mogą być po prostu stolikiem na kawę, albo miejscem, przy którym można zagrać w karty czy postawić przekąski. Dużą popularnością cieszą się także ławy, w których jedna część wysuwa się z drugiej lub zestawy kilku stolików w różnych kształtach. Można ustawiać je w dowolnej aranżacji i w zależności od potrzeb.
 

 
Choć jest mały i niepozorny, pełni w salonie niesamowicie ważną rolę i nie ma prawa odbyć się bez niego żadne spotkanie rodzinne czy towarzyskie.