Trendy z lat 90. we wnętrzach

Trendy z lat 90. wracają we współczesnym designie

08-02-2019 by Admin

W szeroko pojętej modzie wszystkie zapomniane trendy, kiedyś stają się tymi obowiązującymi. Jeśli Wasze dzieciństwo przypada na lata 90., szykujcie się na jego wielki powrót w architekturze wnętrz. Co będzie trendy? Dlaczego moda na te lata wraca akurat teraz? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule.
 
W ostatnich latach obserwowaliśmy nawiązanie w designie do lat 70. i 80., teraz możemy przygotować się na powrót (do) lat 90. Nie jest to przypadek, a zabieg celowy. Sekretem są obecni 30-latkowie, czyli osoby, do których kierowane są reklamy firm wnętrzarskich. To właśnie oni dostają dzisiaj w pracy awanse, kupują i urządzają mieszkania. Dlaczego mieliby wybrać meble stylistyką nawiązujące do lat 90.? Ponieważ kojarzą się im z dzieciństwem, a te skojarzenia są dla nas, ludzi, niezwykle ważne. Ok, wiemy już, jakimi prawami kierują się powracające trendy, teraz pora przeanalizować to, co będzie modne w najbliższych latach.
 
Zobacz: Wejście na salony, czyli jak urządzić salon?
 
1. Drewno w kuchni
 
Kuchnia jest miejscem spotkań – zarówno tych rodzinnych, jak i ze znajomymi. Wspólne gotowanie to wspaniały pomysł na wieczory i weekendy. Po latach spędzonych w nowoczesnych i wręcz laboratoryjnych kuchniach, z otwartymi ramionami będziemy witać ciepłe drewno i idące za nim imitacje, które nadają wnętrzom tego domowego pierwiastka.
 
2. Meblościanki (uspokajamy – w nowocześniejszym wydaniu)
 
Możliwe, że w Waszych rodzinnych domach w salonie nadal stoi meblościanka. Toporna, z przeszkloną częścią (w której stoi porcelanowa zastawa) i barkiem zamykanym na kluczyk. Pozostałość po remoncie z lat 90. Nie martwcie się jednak, skłon w designie w stronę wspomnianych czasów naszego dzieciństwa nie jest równoznaczny z powrotem meblościankowej zmory. Na szczęście trend ten wraca w lżejszej formie regałów składających się z kilku modułów o prostych, geometrycznych kształtach.
 
Zobacz: Urządzamy gabinet. O czym musimy pamiętać?
 
3. Kwiaty i wzory na ścianach
 
Powoli wychodzące z mody trendy były bardzo łaskawe dla naszych ścian. Dominowały na nich neutralne kolory. Ci, dla których były to nieco nudne lata, mogą otwierać szampana – oto szykuje się powrót kwiecistych i wzorzystych tapet.
 
4. Łóżko z baldachimem
 
I nagle okazuje się, że i Wy o nim marzyliście? Łóżko z baldachimem w latach 90. było bezsprzecznym marzeniem każdej dziewczyny i nastolatki, a wpływ na taki stan rzeczy miały wszystkie przychodzące zza oceanu filmy. Powracające do łask łóżka z baldachimem na szczęście nie są tak toporne jak propozycje sprzed lat. Nowe wydania są lżejsze i subtelniejsze.