Urządzanie kuchni

Urządzanie kuchni – najciekawsze trendy

13-08-2020 by Aleksandra Szajnar

Pomysł na odnowienie kuchni jest dla wielu osób bardzo ekscytujący. Chęć zmiany może być wyraźnie odczuwalna szczególnie w tym roku, kiedy większość czasu spędzamy w domach. Jeśli więc w najbliższym czasie planujesz remont kuchni, warto prześledzić najciekawsze panujące trendy i wybrać te, które najbardziej przypadają Ci do gustu! 

Tapeta: kuchnia wypełniona energią

Tapeta zaczyna powoli rozgaszczać się na kuchennych ścianach. Wybór wzorów jest ogromny: graficzne, tropikalne, vintage – wszystko zależy od tego w jakim stylu chcesz urządzić kuchnię. Jeśli martwisz się o praktyczną stronę tego rozwiązania, nie ma powodów do obaw! Tapeta kuchenna jest zaprojektowana tak, aby była odporna na wilgoć, zachlapania i zabrudzenia. 

Meble bez uchwytów: minimalistyczne podejście 

W tym roku na topie są dyskretne i minimalistyczne uchwyty do drzwi mebli kuchennych. Mogą one być umieszczone na górze lub na dole drzwi. Ukrycie ich daje efekt wyrafinowanej i niezakłóconej przestrzeni. 

Kolory kuchenne: odcienie, które łączą się z naturą 

W tym roku dominują kolory natury takie jak: leśna zieleń, żółć czy koral. Nowy wystrój kuchni jest na wyciągnięcie ręki. Możesz błyskawicznie nadać jej energetyzującego wyglądu. Wystarczy kilka pociągnięć pędzlem, wstawienie nowych mebli lub udekorowanie kuchni dodatkami w modnym kolorze. 

Wyspa: serce kuchni 

Blat kuchenny lub centralna wyspa to często rzeczy, które rzucają się w oczy jako pierwsze. Zgodnie z najnowszymi trendami wyspa kuchenna powinna być duża, praktyczna i nowoczesna. W tym roku stawiamy również na design – im bardziej nietypowa forma i materiał, tym lepiej! 

Matowa czerń: nowoczesność i elegancja 

Czerń w matowym wydaniu staje się coraz bardziej popularna. Co ważne, nie jest zarezerwowana tylko dla stylu industrialnego. Jest szykowna, elegancka i nowoczesna. Idealnie łączy się z prostymi kształtami i stonowanymi odcieniami. Niezwykle wygląda też w połączeniu z dodatkami z mosiądzu lub stali nierdzewnej.  

Kwarc: popularny materiał na blaty kuchenne 

To nowy ulubieniec blatów kuchennych. Kwarc jest obecnie jednym z najtwardszych i najbardziej odpornych na uderzenia materiałów. Nieporowaty i odporny na zarysowania, dostępny jest w wielu wersjach: z efektem marmuru, woskowanego beton, granitu, a nawet lastriko! 

Po więcej pomysłów i inspiracji zapraszamy na naszą stronę internetową, na której dostępny jest katalog z najnowszymi trendami dotyczącymi aranżacji kuchni.