klasyka-w-kuchni

Zawsze modna klasyka w kuchni

28-07-2021 by Aleksandra Szajnar

Styl klasyczny można łatwo wprowadzić do swojego mieszkania, a w szczególności do kuchni. Kuchnia urządzona w takim stylu staje się ciepła i elegancka. Oprócz tego, klasyczny styl jest ponadczasowy i przywołuje wspomnienia rodzinnych chwil spędzonych w tym głównym pomieszczeniu domu. Dzisiejszy styl klasyczny łączy w sobie pewną rustykalną nutę z tradycyjnym stylem minionych lat, tworząc szlachetny i uniwersalny wygląd.  

Klasyka w nowoczesnej odsłonie

Klasyczny styl polega przede wszystkim na szykownej mieszance różnych elementów, takich jak jasne szafki w stylu shaker (mogą być ze szklanymi drzwiczkami) w połączeniu z bogactwem granitowego blatu, obrobionymi listwami lub belkami z litego drewna.  Oświetlenie w klasycznej kuchni powinno być szykowne i funkcjonalne, z dodatkiem lamp wpuszczanych oraz pięknego żyrandola nad stołem jadalnym. 

Najważniejsze są meble

W klasycznej kuchni stawia się na ciepło, przytulność i tradycję. Kluczowym elementem w aranżacji każdej kuchni są meble. Zestawem, który idealnie wkomponuje się w styl klasyczny będzie komplet mebli Elizabeth 240 w kolorze białym. Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać białą kuchnię. Oprócz naturalnej elegancji i kojącego klimatu, biała kuchnia ma jeszcze kilka innych praktycznych zalet. Przede wszystkim jest to doskonała alternatywa na powiększenie przestrzeni. Biel przyciąga światło i natychmiast daje złudzenie znacznie większego pomieszczenia. Szczególnie dobrze sprawdzi się więc w wąskich kuchniach. 

Kuchenne barwy

Aby nadać białej kuchni nieco więcej wyrazu, warto nadać ścianom trochę koloru. Możesz wybierać spośród odcieni pastelowych lub nieco bardziej krzykliwych i odważnych, takich jak czarny lub szary. Czerń sprawia, że biel nabiera intensywnej głębi. Inną opcją na ożywienie pokoju jest tapeta. Obecnie istnieje szeroka gama tapet odpornych na wilgoć, zaprojektowanych specjalnie do pomieszczeń takich jak kuchnia. 

Biel i zieleń

Współczesną białą kuchnię można łatwo urządzić tak, by stała się miejscem relaksu. Zielone rośliny są niezbędne do stworzenia odprężającej atmosfery, a także dodają koloru do Twojej kuchni. Aby uczynić ją jeszcze bardziej praktyczną w codziennym użytkowaniu, nie wahaj się dodać centralnej wyspy. Kuchnia z wyspą jest idealna do otwartych przestrzeni, zapewniając wygodną powierzchnię roboczą, która może być również używana jako stół, biurko lub barek. 

Polecane produkty