Na co zwrócić uwagę kupując fotel dla gracza?

26-02-2018 by Admin

Każda osoba, która spędza dziennie wiele godzin przy komputerze, doskonale wie, że podstawą jest nie tylko dobry sprzęt, ale i odpowiedni fotel. Jego brak szybko zemści się bólem kręgosłupa, barków, szyi i nadgarstków. Kupno ergonomicznego fotela zapewni komfortową pracę nawet przez wiele godzin. Osobami, które szczególnie zwracają uwagę na zakup fotela są gracze komputerowi.

 

Naprzeciw ich potrzebom wychodzą producenci mebli. Specjalne fotele gamingowe znajdziecie w ofercie firmy Halmar. Na co zwrócić uwagę kupując fotel gamingowy?

 

1. Oparcie. Ergonomiczny fotel dla gracza powinien umożliwiać ułożenie kręgosłupa w literę “S” przy jednoczesnym prawidłowym oparciu. Dobry fotel powinien posiadać uwypuklenie w odcinku lędźwiowym.

 

2. Materiał. Obicie fotela bezpośrednio dotyka naszego ciała. To od niego będą zależeć trwałość i przyjemność użytkowania. Tkanina syntetyczna będzie odporna na ścieranie, eko skóra natomiast szybko się przeciera, a w upalny dzień może nawet podrażnić mającą z nią bezpośredni kontakt naszą skórę. Wełna natomiast, choć jest przyjemna w dotyku, jest problematyczna w czyszczeniu. Konstrukcja fotela powinna być wykonana ze stali, wówczas mamy pewność, że będzie on stabilny.

 

3. Podłokietniki. Powinny znajdować się na wysokości łokci i być szeroko rozstawione. Idealnie jest, gdy podłokietniki wykonane są z przyjemnego materiału i mają możliwość regulacji w stosunku do siedzenia. Podłokietniki zapewniają podparcie nie tylko dla ramion, ale i całego ciała, a ich odpowiednia wysokość wpływa na właściwą pozycję kręgosłupa oraz odciąża mięśnie karku.

 

4. Zagłówek. Umożliwia odciążenie mięśni karku i niweluje napięcie pleców. Dodatkową zaletą fotela jest możliwość jego regulacji.

 

5. Regulacja. Tutaj producenci mają spore pole do popisu. Fotel powinien mieć możliwość regulacji oparcia, dzięki czemu dopasujemy go do swojego wzrostu. Regulacja oparcia daje możliwość zmiany siły nacisku na kręgosłup. O regulacji wysokości podłokietnika i zagłówka pisaliśmy wyżej.

 

6. Siedzisko. Jego szerokość musi być dopasowana do Twojej sylwetki, w przeciwnym wypadku nierówno rozłożony ciężar ciała powoduje zaburzenie naturalnej krzywizny kręgosłupa.

 

Kupując nowy mebel zawsze zwracamy uwagę na jego estetykę i chcemy, by wyglądał ładnie. Dlatego warto zwrócić uwagę na szczegóły – szwy, łączenia i kolor. Pamiętajcie, że wybór fotela gamingowego od sprawdzonego producenta to zakup na całe lata.